top of page

Sesja zdjęciowa w prezencie


Szukasz pomysłu na prezent?

Nie wiem czy macie tak jak ja, ale co roku mówię sobie, że tym razem zajmę się prezentami wcześniej i zawsze kończy się tym, że i tak robię to w ostatniej chwili :D Niestety to nie jedyny problem z prezentami. Oprócz tego co roku zastanawiam się co w ogóle kupić. Mimo dużego wyboru w sklepach, tak naprawdę kończą mi się pomysły, bo ileż razy można kupić skarpetki czy śmieszny kubek. Zresztą milej jest gdy podarujemy komuś coś bardziej osobistego, nawiązującego do ich pasji i skrojonego na miarę a nie pierwszy lepszy zestaw kosmetyków z drogerii. Właśnie dlatego pomyślałam, że mogę Wam a jednocześnie sobie pomóc z tym problemem.


Dlaczego sesja zdjęciowa jest dobrym pomysłem na prezent?


1. Brak porządnych zdjęć

Zdałam sobie sprawę, że mimo, że w dzisiejszym świecie zdjęcia zdają się być wszechobecne i niezbędne to wiele osób wciąż narzeka na brak dobrej jakości zdjęć. Wiele osób nigdy nie miało profesjonalnej sesji zdjęciowej i w ogóle nie wie z czym to się je. Pani Ania, która przyszła do mnie na sesję, przyznała, że ostatni raz miała zrobione zdjęcia przez fotografa na swoim ślubie czyli jakieś 20 lat temu! Jako osoba, która zajmuje się robieniem zdjęć stawiam sobie za cel, żeby to się zmieniło. Uważam, że każdy zasługuje by poczuć się zauważonym i by mieć w swoim piękne i wyjątkowe kadry.


2. Osobisty i wyjątkowy prezent

Najlepsze prezenty to te spersonalizowane, dopasowane do osobowości czy zainteresowań obdarowywanej osoby. Co może być bardziej osobistego niż uwiecznienie czyjegoś wizerunku na zdjęciach? To szansa na to zrealizowanie swoich pomysłów i otrzymanie zdjęć o których się zawsze marzyło. Jeśli chodzi o mnie to przy okazji sesji urodzinowych i prezentowych, zawsze lubię pytać o to co dana osoba chciałaby stworzyć, bo być może ma jakiś pomysł, który od dawna chodził jej po głowie.


3. Nowe i kreatywne doświadczenie

Sesja to nie tylko konkretny produkt w postaci zdjęć ale tak naprawdę cała otoczka wokół tego. Chodzi o całe doświadczenie - rytuał przygotowania się do zdjęć, miło spędzony czas niecierpliwe oczekiwanie na gotowy materiał. Zawsze dbam o atmosferę w trakcie sesji, odpowiedni nastrój i muzykę, staram się również stworzyć kreatywną przestrzeń w której każda ze stron będzie się czuła swój aktywny wkład w zdjęcia. Dzięki temu prezent staje się wielowymiarowym przeżyciem a nie tylko gotowym produktem.


Wątpliwości? Pozwólcie mi je rozwiać 😊


„Chciałabym ale się boję” – dużo osób ma ochotę na zdjęcia, ale trochę się obawia, bo nie wie jak to działa. Ja ze swojej strony staram się zrobić wszystko by wyjaśnić jak to wygląda, jak się przygotować, ile to trwa itd. Ktoś z kolei może czuć się onieśmielony dużym studiem fotograficznym, oświetleniem i sprzętem. Jednak u mnie ten problem nie istnieje, bo sesje wykonuję w domowym mini studio, w przytulnych i komfortowych warunkach.


„Ale ja nie jestem fotogeniczny/a” – ile razy słyszałam to mrożące krew w żyłach zdanie by potem zobaczyć jak bardzo ta osoba się myliła po tym jak oglądała zrobione przeze mnie zdjęcia. Ze mną każdy jest fotogeniczny! :D Dlaczego tak uważam? Zadaniem każdego fotografa jest odnalezienie piękna w danej osobie i sfotografowania jej pod takim kątem aby pokazać ją jak najkorzystniej jak tylko się da. Jest na to cała masa technik i strategii, począwszy od stylizacji, kolorystyki, ustawiania czy oświetlenia, na edycji kończąc. Dla mnie jest niezwykle istotne by fotografowana osoba czuła się pięknie na zdjęciu przeze mnie zrobionym dlatego zawsze biorę pod uwagę jej zdanie przy selekcji zdjęć.


Kiedy sesja nie jest dobrym pomysłem?


Myślę, że jeśli ktoś naprawdę bardzo nie lubi być fotografowany, odczuwa stres i dyskomfort przed obiektywem, to nie ma go co do tego zmuszać. Najlepiej jak przełamie swój strach w swoim czasie jeśli w ogóle chce to zrobić. Sądzę też, ze warto dopasować wybór fotografa z upodobaniami danej osoby. Warto przejrzeć portfolio i ocenić czy tego typu styl będzie pasował do stylu tej osoby. Przykładowo ktoś kto nie lubi kolorów na pewno nie odnalazłby się na sesji ze mną, bo jest to istotny element mojego stylu.


Jak to wygląda cenowo?


Ceny voucherów na sesje wahają się u mnie od 200 zł (za mini sesje) do 900 zł (większa ilość osób, stylizacja i odbitki). Dostaniesz spersonalizowany voucher, dzięki któremu można się umówić na dogodny termin sesji i uzgodnić szczegóły

Napisz do mnie i dowiedz się więcej:A oto przykłady tego typu sesji które udało mi się zrealizować w tym roku. Były to głównie sesje urodzinowe, które sprawiły mi ogromną satysfakcję, gdyż oprócz udanych sesji dla klientów, udało mi się zrobić naprawdę fajne prezenty moim bliskim i znajomym. Ale sesja może być świetnym prezentem nie tylko na urodziny ale też na święta, rocznice, dzień matki, ojca, babci, kobiet i inne tego typu okazje.

Sesja urodzinowa dla mojej mamy:

Moja mama okazała się być świetną modelką, zdyscyplinowaną i entuzjastycznie nastawioną ale też świetnie przygotowaną – przebierała się jakieś 10 razy i zapozowała też z pieskiem:DSesja urodzinowa dla mojego brata:

Udało nam się wspólnie stworzyć coś fajnego z kolorowymi światłami i innymi dodatkowymi gadżetami


Sesja urodzinowa Justyny:

Po tylu latach kolegowania się ze mną w końcu zdecydowała się na profesjonalną sesję i myślę, ze było warto 😊


Sesja urodzinowa Asi:

Koleżanki sprezentowały jej na urodziny sesje i okazało się, że wychodzi na zdjęciach naprawdę świetnie 😊A poniżej przykłady sesji z poprzednich lat:


Sesja urodzinowa pani Moniki, którą dostała w prezencie od swoich bliskichSesja urodzinowa Izy, jako, że jest wizażystką to umalowała i uczesała się do niej samodzielnie42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page